Lenka & Davide

Leni, popiš nám prosím vaše seznámení.
S Davidem jsme se poznali v Prachaticích na městských slavnostech, kde Davide zpíval téměř každý rok. Pak jsme spolu začali pracovat, byla jsem jeho manažerka. Po nějaké době přešel náš vztah z pracovního na partnerský. Letos v říjnu to bude 12 let.

1. Přibliž nám, jaká byla vaše svatba?
Naše svatba byla kouzelná, radostná, plná tance a smíchu. Pozvali jsme na ni nejbližší rodinu a nejbližší přátele. Mou svědkyní byla má sestra Martina, Davidemu šel za svědka Michal David. Tancovalo se a zpívalo až do rána. Byla to nádherná svatba, na kterou všichni rádi vzpomínají.

2. Kolik jste měli pozvaných svatebních hostů? A kolik běžně bývá?
Hostů jsme měli cca 60 a v Itálii to běžně bývá 200. Prostě úplně celá rodina a přátelé.

3. Jaké jsou typické svatební dary? Nebo už převládají finanční obnosy?
Ano, spíše jsou to finanční dary a nějaké potřebné věci do domácnosti. I když je pravda, že od svědka jsme dostali nádherný dárek. Byla to týdenní cesta po Itálii, Francii a Španělsku obrovskou lodí Costa Diadema. Byl to nádherný zážitek.

4. Dodržují se v Itálii nějaké tradice? Jaké?
Tradice v Itálii mají podobné, třeba házení kytice, společné krmení, novomanželský tanec.

5. Jsou nějaké zvyky, jako třeba u nás v České republice, rozbíjení talíře, společná polévka či krájení dortu?
My si na tradice moc nepotrpíme, ale je pravda, že jsme jich pár měli. Manžel mě nesměl vidět ve svatebních šatech před obřadem. Rozbíjeli jsme talíř, jedli polévku z jednoho talíře, společně jsme krájeli dort a měli první novomanželský tanec. A samozřejmě nesmělo chybět ani házení svatební kytice.

6. Jak jste svatbu pojali? (volná, hodně formální…)
Naše svatba byla ve volném duchu. Chtěli jsme, aby se každý bavil po svém a byl spokojený. A myslím,že se to povedlo.

7. Kolik v Itálii stojí průměrná svatba? Kolik hostů a celková cena?
Kolik stojí svatba v Itálii, to nedokážeme říct. Záleží na počtu hostů a místu, kde se svatba odehrává .Také záleží na tom,jaké jídlo a pití si objednáte. Ale určitě je dražší než u nás. Tam se na svatbě nešetří.

8. Můžeš nám prozradit, jaké je typické italské menu?
Typické menu v Itálii nemají, každý region má své speciality. Co je jisté, všude mají hromadu jídla. Od každého chodu cca 5 jídel.