Pokud se snažíte vybírat dodavatelé na váš svatební den, vždy začínejte s doporučením od kamarádů, známých. Jestliže vám někdo někoho doporučí, neznamená to, že se vám přístup bude líbit. Pokud se doporučení bude týkat DJ, fotografa, kameramana, trvejte na společné schůzce. Nestačí pouze vidět portfolio, kolikrát je nepravdivé, zkreslující. Předem si připravte otázky, které vás zajímají. Jinak na něco podstatné zapomenete. Tito 3 výše uvedeni s vámi budou celý den. Musíte se s nimi cítit příjemně. U vizážistky a kadeřnice vyžadujte zkoušku před svatbou s časovým předstihem, kdyby Vám nevyhovoval styl líčení a účesu, změňte ji. Dorty a sladký bar je důležité osobně ochutnat. Každý z nás má rád jiné kombinace chutí. Vždy se dělají tzv. ochutnávky. Následně se rozhodnete. Svatební šaty můžete volit formou vypůjčení nebo ušití. Kolikrát je i levnější varianta ušití šatů. A navíc Vám krásně sedí a jsou originální. I pro ženicha můžete vybírat z těchto dvou variant.

Při výběru kteréhokoliv dodavatele se nedívejte jenom na cenu. Mnoho nevěst bohužel po předání fotografií plakalo. Fotky, prstýnky, video vám zůstává, proto bych volila zlatou střední cestu, co se týká finanční stránky. Kvalitní fotograf se na celý den pohybuje kolem 15.000,-Kč, kameraman 13.000,-Kč (bez použití dronu). U fotografa radím vybírat s asistentem, který také fotí. Budete mít více zajímavých záběrů. Zeptejte se fotografa, zda asistent fotí. Stává se, že asistent pouze pomáhá a nefotí.

Ušití šatů můžete mít i s materiálem kolem 15.000,-Kč, což je běžná cena půjčovného. Ceny se odvíjejí od značky zhotovitele. Někde opravdu platíte pouze jméno, značku. Když budete s velkým předstihem shánět dodavatele, místo, tak můžete spoustu peněz ušetřit. Co se týká Prahy a okolí, pronájmy svatebního místa se pohybují v částkách od 25.000,-Kč až po 100.000,-Kč a více. Někdy je to bez ubytování, pouze pronájem místa.

Důležité : Požadujete vždy smlouvu.